Найпопулярніші зимові новорічно-різдвяні травми

Травма голеностопа

Мінімальна пошкодження: розтягування і розрив зв‘язок.

Максимальне пошкодження: перелом.

Симптоми: при розтягненні зв’язок область щиколотки набрякає, розпухає і болить. Біль — від болючого до нестерпного. На жаль, такий біль не знімають ніякі анальгетики.

Єдиний спосіб полегшити собі життя — зафіксувати ногу. Якщо розтягнення несильно, лікар порекомендує пов‘язку з еластичного бинта. У випадку більш серйозного розтягування накладається гіпс.

При закритому переломі гомілки симптоми точно такі, як при розтягуванні. Хіба що набряк може бути трохи більше.

Як відрізнити: розтягнення або перелом? Точний діагноз може поставити тільки лікар-травматолог або хірург, після того як буде зроблено рентгенівський знімок. Попередньо можна з’ясувати, чи немає перелому, акуратно натиснувши пальцями на кісточку праворуч і ліворуч. Якщо при натисканні кісточки суглоба болю немає, значить, це розтягування. Якщо є — навіть незначна — краще стрибати на одній нозі (за допомогою друзів-родичів-сусідів) до травмпункту.

Як уникнути травми: а ніяк! Гарантований спосіб профілактики — не виходити з дому. А якщо серйозно, намагайтеся уважніше дивитися під ноги і уникати прогулянок по льоду. Найчастіше голеностопні суглоби страждають, коли ми підскользнулись. Плюс до цього: вибирайте взуття з глибоким протектором,він максимально захищає від ковзання. Якщо у вас є звичний підвивих гомілковоступного суглоба, відмовтеся від катання на ковзанах.

Травма куприка

Мінімальне пошкодження: забій.

Максимальне пошкодження: перелом куприка.

Симптоми: як правило, після веселих стрибків через трампліни на санках або ковзанах в області куприка з‘являється біль — від болючого до нестерпного. Зняти біль можна сильнодіючими анальгетиками, але дуже ненадовго. В середньому на п’ятий день страждань пацієнт відправляється до лікаря, щоб зрозуміти, що ж там болить.

Як відрізнити: забій або перелом? За свою багаторічну практику я всього двічі зустрічався з переломом куприка. Зламати його можуть спорт-зміни або учасники ДТП. Найчастіше любителі зимового катання приходять з травмами різного ступеня тяжкості. Остаточний діагноз ставиться за результатами рентгена.

Лікування: у разі удару ніякого спеціального лікування немає. Намагайтеся менше сидіти, перші два дні після травми рекомендується холод, потім — сухе тепло. У разі перелому все гірше: куприк не можна вправити і зростити — пошкоджену частину, як правило, видаляють. Операція дуже болюча. Тривалий період реабілітації.

Як уникнути: не стрибати на ковзанах через трампліни і не дозволяти це робити дітям.

Мінно-вибухова травма

Мінімальне пошкодження: опік 1-й ступеня.

Максимальне пошкодження: відрив фаланг пальців.

Симптоми: благородне бажання порадувати рідних і близьких феєрверком призводить до того, що «боєприпас» вибухає в руках, — і не розпізнати симптоми цієї травми стає неможливо. В кращому разі шкіра рук червоніє, покривається пухирями. У гіршому — «підривник» залишається без частини пальця.

Лікування: у разі опіку помістити руку під холодну воду. Після цього замазати постраждалу область противоожоговым препаратом (пантенолом або будь-яким аналогом). Якщо під рукою немає ліків, треба послати кого-небудь в аптеку і одночасно викликати «швидку».

Опік навіть 15% тіла може бути показанням до госпіталізації — якщо є небезпека зараження тканин. Наприклад, якщо в опік в‘ївся гар, залишилися частинки петарди. Крім того, якщо утворився великий пухир, його треба буде розкрити в лікарні.

У разі відриву фаланги пальця, в першу чергу треба якнайшвидше знайти загублену частина.

При можливості покладіть її в лід, перебинтуйте постраждалий палець і швидше в лікарню.

Пальці в нашій країні вміють добре і якісно пришивати. Після цієї операції з часом до пришитої частини повертається рухливість. Так, на скрипці грати не будете, але їсти ложкою і писати ручкою — цілком.

Як уникнути: причиною нещасного випадку стають, як правило, два чинники. Перший — дешева китайська піротехніка. Другий — стан сильного алкогольного сп’яніння «стрілка», від чого реакція сповільнюється і все вибухає саме незрозуміло як.

Правила лікування

Є золоте правило травматології: на будь-яку травму — забій, розтягнення або перелом — перші два дні треба впливати холодом, щоб зняти набряк і уникнути розвитку гематоми. А потім — сухе тепло. Так що якщо ви повернулися з травмопункту без гіпсу, перші дні прикладайте до потерпілого місця грілку з льодом або пластикову пляшку з холодною водою. А через два дні закутуйте пошкоджене місце в плед і декільна разів в день прикладайте теплу грілку. Як допоміжні засоби для розсмоктування гематом лікарі, як правило, рекомендують засоби, які підсилюють кровообіг (мазі, гелі). І ніколи при розтягненнях, ударах і переломах не можна користуватися розігріваючими мазями, які дають ефект печіння. Від них набряк посилюється, а гематома може нагноїтися

Сама новорічна травма

Важко собі уявити, але одну з найпоширеніших новорічних травм чоловік завдає собі, як правило, сам він стріляє собі в око пробкою від шампанського. Смішно, але факт! У Новий рік служба швидкої допомоги поповнюється спеціальної офтальмологічної бригадою.

Чим страшний такий постріл? В кращому разі — гематомою, яку в народі називають «фінгал». У гіршому — відшаруванням сітківки, подряпинами і ранками на очному яблуці. Варто бити тривогу і негайно звертатися за лікарською допомогою у разі, якщо є будь-які порушення зору: розмитість, туманність «картинки», часткова втрата зору.

Цікаво!

На відміну від Росії, на Заході в Різдво і Новий рік люди в більшості своїй страждають від опіків, заподіяних духовкою. Другий за ступенем травматичності захід — прикраса будинку. Значний відсоток американців падає з драбин, намагаючись розвісити гірлянди уздовж даху будинку, пише vkurse.ua.


Источник: “http://firtka.if.ua/?action=show_ampersent_id=15459”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя