В Україні проживають понад 35 тисяч осіб без громадянства, – ООН


Дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців свідчать, що в Україні проживають понад 35 тисяч осіб без громадянства.

Про це повідомив представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу під час відкриття муралу «Маленький громадянин» в четвер у Києві, повідомляє Укрінформ.

«В усьому світі понад 10 мільйонів людей, які не мають національності, але не дуже багато людей знають про цю проблему. В Україні проживають понад 35 тисяч осіб без національності. І, на жаль, Україна має найбільші цифри в Європі щодо людей, які перебувають під ризиком безгромадянства», – сказав Матеу.

Водночас він зазначив, що цю проблему можна подолати, і цього року Киргизстан став першою країною, якій вдалося повністю вирішити проблему безгромадянства.

За словами Матеу, це було зроблено зусиллями уряду, громадянського суспільства і за міжнародної підтримки.

«Тому в Україні ми підтримуємо уряд в тому, щоб запобігти безгромадянству або подолати його. Ми вітаємо реєстрацію законопроєкту у Верховній Раді минулого тижня, який буде визначати процедуру визначення статусу людей, які можуть бути під ризиком безгромадянства», – сказав представник УВКБ ООН в Україні.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/v-ukrayini-prozhyvaiut-ponad-35-tysiach-osib-bez-hromadianstva-oon/” Об этом сообщает ПИЛА со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя